1975 yılında İSHAK VE HAŞİM KAR  TEKSTİL VE EŞARP olarak başladığımız ticari hayatımızı,  1995 yılından günümüze BİREL TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ünvanı ile sürdürmekteyiz.

Kaliteye verdiğimiz önem; ürünlerimizdeki farkın ve ayrıcalığın müşterilerimizin isteklerinin karşılanması ile sürekli artan talepleriyle ödüllendirilmektedir. Markamıza sahip ürünler , sektörde modayı  takip eden , kalite ve estetik ürünler olarak üretilmiştir. Ürünlerimizin  öncelikle tercih edilmesi dolayısı ile firmamız  üretimde lider pozisyona ulaşmıştır. Eşarp  konusundaki çok geniş renk ve desen çalışmalarımız özel tasarımlar ve desenler ile müşterimizin memnuniyeti ön planda  tutmamız bizlere Birel  eşarpları olarak dünyaya  açılma imkanı vermiştir. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için zamanında teslim ve uygun fiyat prensiplerinden  ayrılmamayı  hedefleyen Birel; bir defalık alışveriş değil, kalıcı ilişkiler oluşturmayı hedefler. Ortadoğu ve Uzakdoğu?daki pek çok  ülkeye yaptığımız ihracatın yanı sıra Balkanlar, Avrupa, Kuzey Afrika ülkelerine ve ayrıca Orta Asya Türk Cumhuriyetlerine de ihracatımız sürmektedir.

Kalite ve müşteri  memnuniyetini ilke edinen BİREL TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ  kendine ait 6 katlı 2.500m2 kapalı alana sahip modern iş merkezinde müşterilerine  hizmet vermektedir.

Diğer şirketimiz olan Karteks Dokuma San ve Tic. ise son model makineleri ile büküm, fikse, haşıl ve dokuma alanlarında faaliyette olup ayrıca fason üretim yapmaktadır.